Складно знайти людину, яка за своє життя жодного разу не стикався з різного роду шахрайством.
Власникам банківських карт знайоме, коли під виглядом банківських співробітників дзвонять і заявляють про проблеми з Вашою карткою. Мета такого звернення — отримати не тільки номер банківської карти, але і пін-код або CVV2 / CVC2. Нерідко цю інформацію надають співробітники банку, вказуючи в базі всі без винятку дані по клієнту.
Потрібно врахувати, що починаючи з касира і закінчуючи Головою Правління, ніхто не має права просити PIN-код тощо. У подібних ситуаціях сміливо звертайтеся в банк зі скаргою, напишіть заяву в поліцію, якщо номер визначено, збережіть його і передайте правоохоронним органам.
Відносно банкоматів, то шулери пішли далі. Мало того, що вони легко можуть дізнатися ваш PIN-код, їм ще й потрібно отримати Вашу карту. Можна, звичайно, старим перевіреним способом — дати по голові арматурою, поки людина стоїть біля банкомату і знімає гроші, але ми живемо в цивілізованому світі і тепер аферисти пішли далі і почали використовувати ліванську петлю.
Її роблять з матеріалів для рентгенівських знімків або фото, вставляється вона в банкомат, в отвір, де Ви потім вставити такий носій і попрощаєтеся з грошима. Поки Ви будете стояти в замішанні, чому банкомат з’їв Вашу карту, до Вас, звичайно ж, підійде рятувальник.
І це не обов’язково громила, а може бути навіть дуже добра дівчина-самарянка з великими блакитними очима і скаже: «Ой, у мене таке теж траплялося». Мовляв, потрібно ввести ще раз пін-код, і все вийде. І тільки стоїть на секунду відволіктися, як карта буде видалена, а гроші зняті в іншому місці. Втім, може і не бути ніяких блондинок і помічників, а просто прихована поблизу камера, яка зафіксує все.
Ніколи не набирайте свій пін-код в присутності сторонніх людей, якщо не змогли витягнути карту. Стоячи на місці, телефонуйте в банк і блокуйте її негайно. Ще одним способом отримати пін-код є накладна клавіатура, яка копіює набрані цифри на банкоматі.
Вершиною шахрайства є скіммер — кажучи іншими словами, навіщо красти, коли можна скопіювати. Скімер — спеціальний пристрій, який встановлюють в банкомат для зчитування Вашої картки і створення точної копії (на банківському сленгу таку карту називають «білим пластиком»), щоб потім перевести в готівку всі гроші. Такий прилад коштує кілька тисяч доларів, в комплект до пластику додається і накладна клавіатура.
Фінансові установи, звичайно, роблять антіскімінговіе насадки. Але зовнішнім виглядом вони практично ідентичні зі скімерів. Найкраще повідомити в банк про підозрілий банкоматі або знімати гроші всередині банку, так як шахрайство завжди шукає нові способи як непомітно пограбувати.
Сервіс CreditUP піклується про своїх клієнтів, тому ми інформуємо вас і звертаємо вашу увагу на випадки шахрайства, адже як говорить давнє латинське прислів’я «Хто попереджений, той озброєний».