Кредитна Історія — Як Перевірити

«Мінфін» розібрався, що таке кредитний рейтинг, якими способами клієнт може перевірити свою кредитну історію і як уберегти себе від нарахувань по вже погашеному кредиту.

Кредитний рейтинг

Припустимо, у вас виникла потреба отримати гроші в кредит або підвищити кредитний ліміт на карті. Ви звернулися з таким проханням до банку, а він відмовив. Вірогідніше всього, причина відмови грунтується на вашому кредитному рейтингу. Він є у кожного клієнта, який вже приходив за позикою в банки або МФО.

При оформленні заявки на кредит все чинники ризику аналізує скорингова система банку або фінкомпанії. Оцінює вона і кредитну історію. Ваш кредитний рейтинг покращується в тому випадку, коли ви погашаєте позику вчасно. І, навпаки: коли по кредиту фіксується заборгованість – рейтинг зменшується. Також несприятливо на рейтинг впливають часті звернення до мікрофінансові організації (МФО) або ж наявність великої кількості кредитів, одночасно відкритих в різних банках.

Кредитне бюро

У кредитної історії зібрана інформація про всі кредити, які ви отримували, і, головне, про своєчасність їх погашення. Дані про позичальників сьогодні збирають кілька кредитних бюро. Інформацію їм надають банки, страхові та лізингові компанії, кредитні спілки та інші фінустанови. Серед найбільших кредитних бюро:

  • Перше всеукраїнське бюро кредитних історій (ПВБКІ)
  • Українське бюро кредитних історій (УБКІ)
  • Українське кредитне бюро (УКБ)
  • Міжнародне бюро кредитних історій (МБКІ)

У далекому 2002-му він створив єдину інформаційну систему обліку позичальників (боржників), які мають прострочену заборгованість за кредитами, наданими банками (ЄІС «Реєстр позичальників»).

Було піднято питання про створення на базі цього реєстру загальноукраїнського кредитного бюро, яке в майбутньому можна було б приватизувати. Але щоб уникнути конфлікту інтересів від цієї ідеї відмовилися.

Перевірка кредитної історії

Ознайомитися зі своєю кредитною історією бажано по трьох простих причин:

  • дізнатися свій кредитний рейтинг;
  • упевнитися, що шахраї не зареєстрували кредити на ваше ім’я;
  • уникнути відсотків по закритому кредиту, коли кілька неоплачених копійок через роки перетворюються в нечувані суми.

Наприклад, кредитна історія в базі даних Українського бюро кредитних історій зберігається 10 років з моменту погашення позики. А дані про непогашені кредити — необмежений час. У розділі «Реєстр запитів» можна подивитися, хто перевіряв вашу кредитну історію. Доступ до неї мають лише ті компанії, які отримали вашу згоду.

Способи перевірити кредитної історії

На сайті Українського бюро кредитних історій (УБКІ)

База УБКІ містить 68 млн кредитних історій. Перевірити свою можна в режимі онлайн або отримати дані по пошті. Це легко зробити дистанційно. Для цього буде потрібно відправити документи: копії паспорта та ідентифікаційного коду, а також заяву на кредитний звіт.

Така послуга раз на рік надається безкоштовно. Наступний запит буде коштувати 50 грн. За гроші можна використовувати додаткові сервіси:

  • додаток або інтернет-банкінг Приват24 — в розділі «Кредитний рейтинг» (для клієнта будь-якого банку, дані якого є в базі УБКІ);
  • додаток «Кредитна історія» УБКІ для Android і iOs.

За бажанням ви можете отримати безлімітний доступ до свого рейтингу і кредитної історії, підключивши послугу «СтатусКонтроль». Вона відкриває доступ до всіх кредитних звітів і передбачає sms-інформування в разі будь-яких змін в кредитній історії. Але платити доведеться регулярно — 500 грн на рік.

На сайті Міжнародного бюро кредитних історій (МБКІ)

МБКІ збереже в своїй базі 20 млн кредитних історій. Отримати свій кредитний звіт можна онлайн, оформивши заявку на сайті. Обробка запиту буде коштувати всього 25 грн. Альтернатива — пошта або кур’єрська служба. Доставка оплачується відповідно до тарифів Express Moto.

Для запиту доведеться підготувати пакет документів: нотаріально завірені, з підписом власника, копії паспорта та ідентифікаційного коду, а також заяву на отримання даних.

Один раз на рік послуга буде безкоштовною. Для цього доведеться приїхати в офіс бюро з оригіналами документів. Через два робочих дня отримаєте кредитний звіт в паперовому вигляді.

На сайті Першого всеукраїнського бюро кредитних історій (ПВБКІ)

ПВБКІ, як і інші бюро, дає можливість безкоштовно перевірити свою кредитну історію. Але вам обов’язково потрібно з’явитися в офіс з оригіналами документів.

Є і платний шлях. Можете подати запит, заповнивши анкету з ідентифікаційними даними на сайті. Таке задоволення обійдеться в 50 грн. Кредитний звіт прийде в листі за вказаною вами адресою.

Альтернатива — електронний кабінет. Персональний кабінет розрахований на систематичні звернення клієнта і взаємодія з бюро, тому передбачає тарифний план. Моніторинг кредитної історії коштує від 95 до 390 грн на півроку.

На сайті Українського кредитного бюро (УКБ)

Повний кредитний звіт УКБ коштує до 36 грн. Отримати його можна поштою. Один раз на рік бюро надає таку послугу безкоштовно. Але, знову таки, будьте готові їхати в офіс зі стандартним переліком документів: паспорт, ІПН і заяву.

Єдиний реєстр кредитних історій допоможе дізнатися, якщо ваша кредитна історія в бюро, яке вас цікавить. Для цього на сайті слід ввести свій ідентифікаційний код, електронну пошту і символьний код, який підтверджує, що ви не робот. Відповідь прийде на вказану адресу електронної пошти.

Кредитні організації
4,8 rating
Коли ви берете онлайн займ на карту, то можете бути впевнені: немає жодних прихованих комісій і незрозумілих умов у договорі!
Повна інформація про наші послуги завжди доступна нашим клієнтам!
4,8 rating
Відділення зручні тим, хто ще не спілкується з комп'ютером на «ти».
Відсоткова ставка при першому зверненні становить всього 0,01% в день.
4,8 rating
Прийом і обробка заявки на кредит за 10 хв цілодобово навіть у святкові дні.
Всі особисті дані знаходяться під надійним захистом і конфіденційністю.
Сервіс продовжує термін кредиту, якщо Ви не встигли оплатити вчасно!
4,8 rating
Перший кредит під 0,01%. Ви платите тільки за дні користування, без комісій за видачу і погашення
Ви можете погасити кредит достроково або перенести дату платежу, сплативши тільки проценти
Сервіс швидко прийме рішення по кредиту. Гроші зараховуються на Вашу карту миттєво!
4,8 rating
Відповідаємо на дзвінки, в будь-який день, навіть в новорічну ніч
У колл-центрі вас обслуговує 50 чоловік персоналу. 98% клієнтів очікують на відповідь менше двох хвилин
95% проблем вирішується при першому телефонному зверненні або через інтернет-банк
4,8 rating
Відповідаємо на дзвінки, в будь-який день, навіть в новорічну ніч
У колл-центрі вас обслуговує 50 чоловік персоналу. 98% клієнтів очікують на відповідь менше двох хвилин
95% проблем вирішується при першому телефонному зверненні або через інтернет-банк
4,8 rating
№1 на рынку небанківського кредитування онлайн
825 тисяч українців регулярно користуються нашими послугами
13 млрд грн виданих коштів
3.8 млн оформлених кредитів
8 хвилин середній час оформлення заявки
до 1 хвилини час обробки заявки нашою системою
5minCredit.com.ua
Чтобы получить лучшее предложение, оставьте свой номер телефона
20.000
creditkasa
15.000